S.S.S.

KALICI MAKYAJ NEDİR ?

 1. Tek kullanımlık steril iğne ile deri altına boya verme işlemidir
 2. Kullanılan boyalar tamamen bitkisel olduğundan herhangi bir alerjik reaksiyon görülmez
 3. İşlem yapılmadan önce yapılacak olan işlemin çizimi yapılır ve müşterinin onayı alınır.
 4. Kaş uygulamasında uygulama süresi 1 saat civarıdır.
 5. Uygulama yapılacak işlem ve derinin yapısına göre bu süreç farklılık gösterebilir.
 6. Kaç rengine uygun bir ton ile uygulama yapılır.
 7. İlk uygulama yapıldığında görünüm biraz koyu duracaktır. Ortalama 1 haft sürer. Bu süreçten sonra renk %30 ile %50 açılabilir.
 8. Uygulama yapılan yerde küçük kabuklanmalar olacaktır

EYELİNER

 1. Göz yapısına uygun çizim yapılır
 2. Müşterinin isteği doğrultusunda renk kullanılır.
 3. Göz uygulama sırasında ve sonrasında şişlik olma ihtimali vardır
 4. Uygulamada yapılan kalınlık 1 hafta sonra biraz incelebilir.

DUDAK UYGULAMALARI

 1. Önce çizim yapılır. Müşterinin isteği doğrultusunda renk kullanılır. Uygulamadan sonra uçuk riski vardır.

 

İŞLEM SONRASI YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

KAŞ UYGULAMASI

 1. Kaş uygulamasından sonra, uygulama yapılan bölgeye günde 2-3 kere Bepathal krem uygulanmalıdır. (1 hafta)
 2. 2 gün şehir suyu değmemelidir.
 3. Havuz, hamam, sauna, güneş banyosu, solaryumdan 1 hafta uzak durulmalıdır.
 4. Elle temas edilmemelidir.
 5. Kabuklu bölgedeki kabuklar koparılmamalıdır.
 6. Uygulama yapılan bölgenin üzerine pudra fondöten sürülmemelidir.

EYELİNER

 1. Eyeliner uygulamasından sonra akşamları göz teramayıcı kullanılmalıdır. (1 hafta)
 2. Uygulama yapıldıktan hemen sonrasında ve devam eden saatlerde buz kompresi yapılmalıdır.
 3. Far, fondöten conseillar pudra gibi ürünler göz çevresinde kullanılmamalıdır.
 4. Havuz, hamam, sauna, solaryum, güneş banyosundan 1 hafta süresince kaçınılmalıdır.
 5. İlk seansta istenilen renk ve kalınlık olmazsa ikinci seansta bu isteğe kavuşulacaktır cok nadirde olsa 3. Seans gerekebilir.
 6. Birinci seansta istenilen kalınlık elde edilemezse ikinci seansta istenilen kalınlığa kavuşacaktır.

DUDAK

 1. Dudak uygulamasından sonra uçuk kremi kullanılmalıdır. (1 hafta)
 2. Dudakta oluşan şişlik birkaç saatte inecektir.
 3. Dudakta oluşacak küçük kabuklanmalar koparılmamalıdır.
 4. Dudakta kullanılan renk kişiye göre değişmekle birlikte birkaç gün sonra ilk uygulanan güne göre %60 – 70 daha açık renk görünecek ikinci seansta asıl renk görünecektir.
 5. Havuz, hamam, sauna, solaryum ve güneş banyosundan 1 hafta uzak durulmalıdır. 

 

KALICI MAKYAJ NERELERE UYGULANIR ?

Kalıcı makyajın nerelere uygulandığını detaylı bir şekilde ele alalım ve yapılan uygulamalar sonucunda nasıl değişiklikler ortaya çıktığana bakalım. Kalıcı makyajda en çok tercih edilen bölgeler kaş, dudak ve göz bölgeleridir.

KALICI KAŞ MAKYAJI

Kalıcı kaş makyajı sonucunda, kaşları seyrek olan kişilerin kaşlarının araları doldurularak daha gür bir görünüme sahip olmasını sağlar. Kaşları düşük olanlar kalıcı kaş makyajı ile kaldırılabilir. Kaş biçimini beğenmeyenler için kalıcı makyaj uygulaması ile düzeltilebilir. Belkide en çok bu konuda yakınanlar tıbbı nedenlerden dolayı kaşları dökülen kişilerdir. Kalıcı kaş makyajı sayesinde kaş bölgesine yapılacak bir çizim ile ve yapılacak kalıcı makyaj ile tekrardan kaşlarınıza kavuşabilirsiniz. Yapılan uygulamalarla beraber yüzünüzde çok farklı görünüme sahip olabilirsiniz. Kalıcı kaş makyajı ilk uygulandığı zaman olmasını istediğinizden çok daha koyu ve kalın olabilir .koyu durmasının sebebi derinin yüzeyinde kalan boyanın oksijenle temas etmesi sonucu koyulaşması ve kan dolaşımı ilede olduğundan daha koyu gözükmesidir.ama merak etmeyin kalıcı makyajda bu sadece geçiçi bir sure için geçerlidir.kabuklar döküldükten sonra yüzeydeki boyalar dökülür deri altında boya gözükmeye başlar. Dolayısı ile tam olarak istediğiniz gibi doğal görünümüne kavuşması 2 haftayı buluyor. Yapılan kalıcı kaş uygulaması 2 ile 4 yıl arası kalır

KALICI DUDAK MAKYAJI

Kalıcı dudak makyajı denildiğinde aklınıza ilk gelen şey cerrahi bir operasyon geçirmeden nasıl oluyor olabilir, kalıcı dudak makyajı sayesinde böyle bir şeye ihtiyaç kalmıyor. Kalıcı dudak makyajı aslında dudak kontürü ile yapmış olduğunuz uygulamanın kalıcı versiyonudur. Dudağınızda herhangi bir nedenden dolayı oluşmuş yara izlerini kalıcı makyaj ile kaybetmede, günlük olarak sürekli ruj kullanmak istemeyenler, ince dudaklara sahip olan ve kalınlaştırmak isteyen, dudakların da asimetrik şekil bozukluğu olanlar, canlı ve doğal bir görünümde olmasını isteyenler için kalıcı dudak makyajı gerçekten önemlidir.dudak bölgesinde sinir oçları daha yoğun olduğundan kalıcı dudak makyajı biraz ağrılı olabilir.kalıcı dudak işlemi çok uzun sürmediğinden, müşteri kalıcı dudak uygulamasında bu ağrıyı tolere eder.

KALICI EYELİNER MAKYAJI

Kalıcı eyeliner makyaj ile gözlerinin küçük göründüğünü düşünenlerin gözleri olduğundan daha büyük bir şekilde gösterilebilir veya büyük olduğunu düşündüğünüz gözleriniz olduğundan daha küçük bir şekilde görünmesi sağlanabilir. Göz kapaklarına yapılacak renklendirmeler ile kirpik hattının daha belirgin olması, kalıcı eyeliner makyajı ile dikkat çekici olduğunu düşünmediğiniz gözlerinizin çok daha belirgin olmasını, birbirine yakın olduğunu düşündüğünüz gözlerinizin daha ayrık olarak görünmesini, herhangi bir nedenden dolayı kirpikleri dökülen kişilere ve eyeliner makyajı konusunda yeterince iyi olamayan bayanlar için kalıcı eyeliner makyajı önemli bir işlemdir.kalıcı eye liner engi müşterinin isteği doğrultusunda yapılabilir.kalıcı ye liner renkleri genellikle siyah, fume, kahverengi, lacivert, yeşildir. Kalıcı eye liner ortalama 3-10 yıl arası kalıcılık gösterir.

KALICI MAKYAJDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR ?

Kalıcı makyaj uygulamaları yaptırmadan once ve sonrasında dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Tabiki öncelikle yaptıracağımız yerin tamamen steril bir ortamda çalıştığından emin olmalıyız. Kalıcı makyajda kullanılıcak malzemelerin tek seferlik olması ve steril olması gerekir. Kalıcı makyaj yapıcak uzmanın tek seferlik doktor eldiveni kullanmalıdır. Bu eldivenin uygulaması sırasında yenilenmesi gerekiyorsa kesinlikle yeni bir tane kullanılmalıdır. Her yeni gelen müşteri için kalıcı makyaj uygulamsı esnasında yeni bir örtü ve çarşaf verilmelidir. Kalıcı makyaj yaptırmadan birkaç hafta once uçuk çıkma olası olan dudaklara bir hazırlık tedavisi uygulanması gerekir. Damarları hassas olan kılcal damarları cildin yüzeyine yakın olanlarda azda olsa bir kanama olabilir ama önemli birşey değildir, kısa bir sure sonra geçer. Bundan dolayı kalıcı makyaj yaptırmadan 2,3 gün once kanı sulandıracak ilaçların kesilmesi gerekmektedir.ayrıca kalıcı makyaj yaptırmadan once alkol alınmaması gerekir.

Kalıcı makyajın kesinlikle uygulanamacak durumlarıda vardır. 18 yaşından küçük olanlara vücut gelişimini henüz tamamlamadıkları için, şeker hastalarına, hamilelere, emziren kemoterapi tedavisi esnasında, ruakutan kullanan bayanlara gözlerinde akma ve iltihabı olan, cildin üzürinde oluşmuş olan mantar, siğil ve egzaması olanlara, psikolojik olarak rahatsızlığı olan şizofren kişilere, pigmentlere alerjisi bulunanlara, kılcal damarları üzerinde çatlamalar meydana gelmişlere, et beni olanlara kalıcı makyaj uygulaması yapılmaz.

Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi geren, uygulanması gereken bakımlar ve kalıcı makyajın kalıcılığını etkileyen faktörler vardır. Uygulamadan sonra cildin üzerinde kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir ama merak etmeyin buz ile yapıcağınız kompreslerle çok kısa sure içinde eski haline dönücektir. Uygulama yapılan bölgeye bir sure boyunca su temas etmemesi gerekir. Güneşlenilmemesi ve soleryum gibi cildi etkileyecek şeylerden kaçınılmalı, bunun yanında güneşten koruyucu kremler kullanılmalı, dudaklarda uçuk problemi varsa yada yoksa bile bir önlem olarak uçuk kremi kullanılmalı, kalıcı dudak makyajından sonra olabildiğinçe tuzlu yemeklerden uzak durulmalı, herhangi bir kozmetik ürünün cildinize sürülmemelidir. Uygulama yapılmış bölgede oluşan kabuklar kesinlikle koparılmamalı ve kaşınmamalıdır. Aynı zamanda kabuklar parça parça halinde dökülebilir, dökülen bölgelerede dokunulmamalıdır. Kabuklanan bölgelere papatya çayını bir süre bekletildikten sonra dolaba konur soğuktan sonra gazlı bez ile kalıcı makyaj uygulanan bölgelere sürülür.

Kalıcı makyaj isteyen herkes yaptırabilir fakat bu uygulamayı özellikle kullanması gereken kadınlar olabilir. Özellike iş kadını olanlar yeterince makyaj yapıcak zamanları olmadığı için kalıcı makyaj onlar için iyi bir çözüm. Bunun dışında, sürekli bakımlı olmak isteyen kadınlar, kaşları ve kirpikleri az olan, asimetrik olarak yüzlerinde problemleri olan, spor yapan, makyaj yapmak isteyen fakat kozmetik ürünlere alerjisi olan, gözünde bozukluklar olan ve lens kullanması gereken, elleri titreyen ve hastalıkları sonucu kemo-terapi gibi tedavilerden dolayı ortaya çıkan sorunları olan kadınlardır.

KALICI MAKYAJIN ÇIKARILMASI


Kalıcı makyajı çıkarmak, yapmaktan daha güç ve zahmetlidir. Bu konuda makyajın ne zaman yapıldığı, hangi derinlikte olduğu ve ne tür pigmentler kullanıldığı belirleyici olur. Kalıcı makyajı çıkarmak için değişik yöntemler kullanılabilir:

-Lazer uygulaması
-Asit uygulamasI

-Mevcut makyajı başka bir renkteki pigmentle kamufle etmek
-Pigment çıkarıcı kremler

Bu işlemlerin tümü seanslar halinde yapılır. Makyaj çıkarmanın da bir iyileşme süreci vardır. İkinci seans en erken 2 hafta sonra yapılır. Bazı durumlarda renk tam olarak çıkmayabilir. İkinci seans en erken 2 hafta sonra yapılabilir. Bazı durumlarda renk tam olarak çıkmayabilir. Hafif, silik bir gölge kalabilir. Ama zamanla etkisini kaybeder. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Paylaş